کاشفان اُپارک

داستان الوپیا

سالها می گذشت که آخرین قطره آب موجود تو کهکشان راه الوپیا برای نجات یک بچه اُشلوپ تشنه، مصرف شده بود و تو این سال ها هیچ گزارشی مبنی بر رویت قطره ای آب، به ستاد فرماندهی اَشلوپ خورها نرسیده بود. شایعه ها از این قراره که اَشلوپ خور اعظم تمام آب سیاه چاله های اطراف کهکشان رو، در یک شکاف فضا-زمان سیاه چاله ای احتکار کرده و قصد فروش اون رو نداره.
گرمای سوزان، سطح اُلوپیا را مثل نون تافتون ورقلمبیده کرده و در سطح اون هیچ چاله ای وجود نداره، چون آبی نیس که چاله ای ایجاد کنه و تو این شرایط سخت درخت های اُلوپیا شرایط فیزیولوژیکی خودشون رو با محیط آداپته کردن و برای اینکه برگاشون از شدت گرما تبدیل به چیبس نشه، اون ها رو تو دل خاک فرو میکنن و با ریشه هاشون تو آسمون دنبال آب میگردن.
 
بی آبی تمام موجودات اُلوپیا رو رنج میده و اُشلوپ ها دچار ضعف بدنی شدن و همین موضوع باعث شده که اُروب، حیوون خانگی اُشلوپ خورها خیلی راحت اون ها رو بمکه و تحویل اُشلوپ خور بده. اُشلوپ خورهای بیچاره که بی آبی باعث شده قدرت هضمشون رو از دست بدن بعد از خوردن 10 اُشلوپ، ظرفیت شکمشون پر میشه و ناگهان مثل بادکنک میترکن و اُشلوپ ها از تو شکمشون فرار میکنن و دوباره روز از نو روزی از نو.
این وضعیت هولناک بی آبی تا اونجا ادامه داشت که اُکن های بیچاره دچار دیوانگی شدن و قدرت تشخیص آب از سایر جامدات و مایعالت رو از دست دادن و داخل خاک تا عمق 5 آمتر در حال زیر آبی رفتن هستن.
تنها موجوداتی که راحت تر به قطره های موجود تو سطح کهکشان دسترسی دارن و صداشم در نمیارن، اُپرها هستن که به مدد داشتن دو تا دونه پر فسقلی توانایی پرواز تا ارتفاع 982149264+ (شماره تلفن اُپارک) رو داشتن و قطره های موجود احتمالی رو تو نطفه خفه میکردن.
این وضعیت نابسامان تا اونجا ادامه داشت که رد پای اُشلوپ خور اعظم در مکان های مختلف کهکشان دیده شد و تن و بدن هر چی اُشلوپ و اُجولوب و بر و بچ رو لرزوند که مبادا برگشته باشه. همین موضوع دلیل مضاعفی بر بی آبی شد تا اُشلوپ خورها دست از تعقیب و گریز بردارن و با هم متحد شن، و تصمیم بگیرن منبع آب کائنات رو پیدا کنن و برای رسیدن به هدفشون دست به دزدیدن نیل آرمسترانگ بزنن.
آرمسترانگ که هیچ وقت لب به سخن باز نمیکرد، وقتی جای آشلوپ خور اعظم را دید، این کار رو کرد.
در نهایت تمام جانداران و بی جانان اُلوپیا دست به دست هم دادن و به کمک آرمسترانگ و بچه غول اُلوپیا، فضاپیما خودشون رو از تمام زباله های اُلوپیا که جمع آوری کرده بودن رو بسازن و این طور شد که تو روز فرار بزرگ از دست اُشلوپ خور اعظم به اُپارک فرار کردن.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، اخبار و تخفیفات هیجان انگیز اُپارک را در ایمیل خود دریافت نمایید.

ارتباط با ما

  • نشانی:

    اتوبان تهران-کرج. بعد از آزادگان. خروجی شهرک گلستان. انتهای خیابان شمیم. اُپارک

  • کدپستی:

  • تلفن:

    021-49264

  • ایمیل:
  • logo-samandehi

طراحی و توسعه :ریمانتورک